Lost
Lost
Lost
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Real Rpg
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Let's have some fun! p

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Jung Baekho

Jung Baekho


Mesaje : 5
Data de înscriere : 20/10/2012

Let's have some fun! p Empty
MesajSubiect: Let's have some fun! p   Let's have some fun! p EmptyJoi Oct 25, 2012 12:47 pm

Fara regrete se plimba dintr-o parte si alta a camerei,inca era ametit de seara trecuta,bause peste masura iar ceea ce ii se intampla ii era inca neclar.Petrecerea la care a participat a fost exact pe gustul lui caci initial nu a vrut sa mearga considerand ca avea sa se plictiseasca dar se insela.
Aruncandu-se pe fotoliu,isi intinde picioarele privind ecranul telefonului,ora infatisata destul de mare ii arata ca mai avea 30 minut pana la inceperea orelor de curs.Nu prea il interesa daca avea sa intarzie oricum stia ca profesori aveau sa-l motiveze oricum din cauza statului sau.Fiind un model de haine destul de cunoscut avea parte de tratamente mai speciale atat din parte elevilor cat si a profesorilor.
Dandu-si mana prin par se uita peste carnetelul sau,se pare ca pe la ora 2:20 avea un photoshooting.O durere de cap ce-l apuca de dimineata din cauza mahmureli pare ca nu vrea sa-l lase in pace de nici un fel,deja simti-se gustul medicamentelor pentru cap prea mult.Onest sa fie a cam intrecut masura.,ce om normal ar bea o cutie intreaga de medicament dintr-o data fara sa ajunga in spital?....Nimeni,norma.
Mda..era timpul sa se imbrace si sa o i-a din loc,ridicandu-se de pe fotoliul comfortabil ,se indreapta inspre dulapul sau de unde isi alege un tricou de culoare neagra peste care avea sa isi i-a hanorac.
Terminand de ales tinuta vestimentara era gata de plecare.Iesind val-vartej pe usa se urca in masina lui conducand pana la scoala.Ajuns parcheaza masin,intrand calm pe usa,deja era privit dintr-o parte in alta de elevi,fetele faceau coada in jurul lui,de fiecare data se intampla asa,nici macar nu ii place.
Prostea doar atat putea sa gandeasca despre ele,seara trecuta a avut o aventura cu un tip si ele cred ca au o sansa la el,ultima care a fost vazuta cu el se putea considera cu adevarat norocoasa deorece atunci el era interesat mai mult in femei decat acum.
Biseuxual convins,a vrut sa vada exact ce parte il atrage mai mult dar ramase din ambele parti cu un gust amar.
Suspinand intra in clasa ,unde privirea ii era atrasa de o eleva cu parul destul de scurt ce parea sa aiba o discutie aprinsa cu sefa clasei,ceva ce nu apartinea de el.Indiferent si cu mainile adancite in buzunarul blugilor trece pe lanag ele,ajungand direct in banca lui.
Un oftat ii scapa pe gura,abia astepta ca orele sa se termine,putand sa mearga la acel photoshoot,singura lui placere.
Stia ca frumusetea nu este vesnica de aceea meseria pe care o presta era pe locul doi desi fara interes si fata de scoala ,era constient ca trebuia sa faca mai multe chiar daca nu ii place.In fond bani nu cresc in copaci iar asta o stie din propie experienta,fiind pe propiele picioarele trebuie sa isi plateasca facturile si cheltuiele de unul singur ,nu dispunea de parintilui din punct de vedere financiar cat nici emotional.
I-a parasit de multa vreme fara a avea vreun resentiment pentru ei,era rece si rigid cand venea vorba despre trecutul sau.
Sus In jos
Eugénie d'Épinay

Eugénie d'Épinay


Mesaje : 3
Data de înscriere : 23/10/2012

Let's have some fun! p Empty
MesajSubiect: Re: Let's have some fun! p   Let's have some fun! p EmptyVin Oct 26, 2012 1:16 pm

Tipa cat o tineau plamani ,isi vroia postul inapoi ,recunostea fra rusine ca dupa despartirea de ipocritul de iubit al ei .Care fara pic de rusine a inselat-o cu un tip ,a intrat in depresie ,ce era ea sa faca,Nu mergea dupa el sa il implore sa se intorca la ea .Evident ca acelui nesimtit nu i-a pasat deloc de cum m-as fi simtit eu ,sa vad acele imagini ,cum era calare peste el un tip ,si mandru zambea .Sa se numeasca acel insensibil norocos ca nu i-am vazut fata ,sigurat s-ar fi trezit cu o lectie buna din partea mea .Oftez incetand sa ma mai cert cu acea eleva mult prea distincta si imbracata ca la carte ,eu de mult renuntasem la praul meu lung ,mai exact dupa ce m-am despartiti .Cu atata cinism venea si ma imbratisa dupa ce trecuse prin patul altuia de vreo cine stie cate ori si spunea ranjind frumos ''De-ai sti ca esti unica''
Isi inchise ochi oftand ,capul si-l simtea greoi ,inchise ochi ,can deodata o voce cam feminina si fparte pitigaiata se face prezenta ,zgarindu-i urechile.
F:-Fac pariu ca nu reusesti sa cucersti un tip care este mort dupa barbarti ,daca eu castig tu va trebui sa dansezi prin clasa goala .
-Evident ca am sa il castig pot sa fac asta cat ai bate din palme ,dupa cele spuse ,dor zambi ,prinzandu-mi barbia in mana sa ,tragandu-mi o privire ucigasa ,dand startul unui inceput al unui rzaboi.Acum nu trebuia decat sa ma gandesc cum sa fac un barbat care nu si-ar lasa iubitul pentru nimic in lume sa ma placa ,ce mai zi ,de parca totul parea a se preabusi in jurul meu.
Ma uitam prin clasa plictisita ,observand o noua figura ,parea a fi vreun snob ,cine stie ?Ehh de parca ii mai pasa.
*******************************
Deja se sfarsise orele ,dupa o vreme lunga de chin ,mergea acasa ,si procurase cam cea de ce avea nevoie ,pentru ai fi transformarea complecta ,isi infasura o fasa ,pe care o stranse cu putere in jurul corpului ,si sa imbracat in haine pentru baieti ,au fost singurele pe care vanzatoarea i le recomandase ,crezand ca cel despre care vorbesise este anorexic..Luase blugi si apoi o bluza care cadea usor pe trup ,acesorizand-o cu o jacheta din lana ,scapase de orice urma de make-up ,si-l imi refacuse, machiajul mult mai natural si in asa fel incat sa se apropie de trasaturile unui baiat..
Iesise afara din casa ,luand de la unul dintre chiscuri un ziar ,vazand un anunt acolo scris cu litere foarte mici ,cautau un asistent principal ,ciudat nu scria nici un detaliu doar numarul de telefon ,il formamn interesanta ,cand raspunse auzise o voce masculina si foarte groasa ,care spuse serios la ce adresa sa merga.
Deci asta insemna ca a fost aceptata ,doar zambi ,asteptand sa vada cu cine va lucra ,isi cara geanta dupa ea ,avea sa se schimbe pe undeva ,cine stia pe unde.
Sus In jos
 
Let's have some fun! p
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Lost :: The Beginning :: Salile de curs-
Mergi direct la: