Lost
Lost
Lost
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Real Rpg
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 No fun, no manners.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Bernadette Celine

Bernadette Celine


Mesaje : 29
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptySam Oct 20, 2012 10:30 pm

Ma plimbam de una singura prin curtea scoli ,nu aveam ce sa fac ,era totul atat de plictisitor incat vroiam sa merg acasa .Asta cu siguranta nu era posibil ,in ziua acesta m-am imbrtact foarte comod ,pe langa celelate zile cand obisnuiam sa imi iau haine ceva mai elegante decat niste skinny jeans si o bluza larga care aluneca finut pe umarul meu.
Parca uitasem ceva ,cea ce nu imi aminteam ,aveam de facut un proiect cu cineva .... Despre care se spunea ca este transferat de la un alt liceu .Oricum dupa ore ma asteptau meditatile ,cine stie ce profesor exigent a mai luat si bunica ,caci mama era ocupata cu prezentarile ei de moda ,niciodata nu m-a prezentat lumi .O fi avut motivele ei ,nu stiam ce sa cred.Mi-am dus mana plapanda la gura ,tusind ,era doar o simpla tusa ,nu puteam sa merg cu acesta scuza .Totusi aveam nevoie si de argumente solide ,daca merg dor asa la doctor si ii spun ca trebuie neaparat sa ma invoiasca .Cu siguranta ca voi face cale intoarsa ,nu putea sa fiu sigura ,doar daca era cu iubita in cabinet pe care o invita deseori ,si facea un pacient sa astepte cu orele .Cel mai precis ca nu voi mai ajunge sa intru.
Imi prind parul usor ,era prea strofocat de vant si il prind intr-o coda ,care lejer cade pe umarul meu dezgolit .Drumul era acelasi ,pe care il parcursem de multa vreme ,aceleasi culori ,griul acela ?Plictisitori ,ma ucur ca au pus si cateva bani la fiecare popas ,dar stiam sigur ca dupa ora 14:00 vor veni acei cantareti care canta pentru un ban.
Ma asez pe una dintre banic tragand de bluza de parca vroiam sa o largesc ,singurele sunte erau cele produse de masini si multimile de voci pe care le auzeam de la oameni care treceau.Nu era deloc amuzant ,chiar eram plictisita ,vroiam ca macar cineva sa ma scoata din starea asta seaca ,eram secata de orice ide ,cam asa stateam acum pe o banca ,privin tabloul din fata mea care reprezenta o lume modrnista si fara griji.
Sus In jos
Vladimir Seok

Vladimir Seok


Mesaje : 28
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptySam Oct 20, 2012 11:30 pm

Daca l-ai fi intrebat pe el ce inseamna sa fii artist,s-ar fi uitat obictiv la tine sperand ca tu sa ii fi dat raspunsul fiindca el l-ar fi stiut deja pe intregime.era o persoana mai clasica si totusi abstracta,ii placea actiunea dar in mister.
Se refugiase pe banca total straina lui,nu mai fusese pe aici niciodata,dar prezenta lui cu siguranta atragea anumite priviri indecente si fara masura,nu intelegea niciodata de ce fetele trebuiau sa pice in mrejmele pasiunii si sa cada plasa anumitor intentii ascunde din trupurile acelea firave care ar fi trebuit tinute ca pe puf,doar ele doreau ceva mai mult,ajungand la pervesiune in cateva minute.
Isi dase ochii peste cap,intizandu-se somnoros pe una din banci,scapandu-si telefonul din mana,cateodata era neatent,oricum lucrurile sale erau rezistente,iar la telefonul sau tinea mai mult ca la un om,dar nu se putea mandri cu asta.
Se intise spre telefonul scapat,ajungand in 4 piciore,cautandu-l pe sub barile banci,parea un caraghios facand asta dar chiar se chinuia,si nu primea nici un ajutor din partea cuiva.
Se uitase imprejur,scarpinandu-se rusinos in cap apoi vazand o domnisoara subtirica,ii observase gesturile mergand spre banca ei:-Buna,chiar nu vreau sa te deranjez din privitul artei la ora asta dar mana ta e destul de subtire incat sa intre printre barile bancii,si asa sa imi dai si mie telefonul,ar insemna prea mult sa faci asta pentru mine,te rog? gasise o scuza penibla dar totusi adevarata,probabil se va simti jignita dar chiar avea nevoie de ajutor si nu stia cum sa il ceara si mai ales cui.
Sus In jos
Bernadette Celine

Bernadette Celine


Mesaje : 29
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyDum Oct 21, 2012 4:12 am

Ma plictiseam si nu faceam nimic ,daca ma puneam sa dorm ,ei bine eram confundata cu o boschetara .Imi las capul usor pe spatarul banci ,cand cineva imi atrage privirea ,era un tanar ,care arata destul de diferit.,gandeam .Era frumos ,avea ceva diferit ,inca ma uitam la el ,ca o proasta ,ce nu a mai vazut in viata ei un baiat.
-Ah eu sa te ajut , desigur .Nu stiam de ce ar cere ajutorul unei ca mine ,care nu are grija a cea ce se intampla injurul ei si este mai mereu cu capul in nori.
Il privi oarecum ciudat ,mainile sale erau destul de subtiri incat sa intre printe barile banic ?Ca sa ce ?Ciudate cereri mai aveau si alti ,dar daca raspunse ca da .Atunci nu aveam ce sa fac mai bun decat sa il ajut.Dau scurt din umeri ,inca find surpinsa de ce ma rugase ,am ridic de pa banca
-Ce ar trebui sa iti scot de sub acea banca ? Mi-am pus mainile in sold ,privindul nedumerita ,oricum nu mai aveam mult timp de stat ,pana la urma am sa ajung si la acele meditati .Cu ce scop m-au trimis parinti la meditati ,simplu notele mele .Nu eram proasta doar nu imi dadeam de nici un fel silinta .Consideram ca nu conta un numar trecut pe o simpla foaie ,doar cea ce era in cap.Nu eram eu cea mai draguta persoana din lume ,dar nu puteam sa spun nu cuiva care macar se chinuise sa ma intrebe ,
Ma gandeam ce am sa fac dupa ce il ajut ,am sa merg acasa ,sigurat ,o sa caut o scapare ,detestam meditatile.Si pe acea profesoara care venea deseori ,si culmea mai era ca atunci cand preda nu uita sa il mentioneze pe fiul sau.Pe care il lauda in stanga si in dreapta .Eu nu eram ca si ala ,deci astazi nu aveam chef sa o aud .Am sa imi astup urechile cu dopuri ,asta explica si unele absente ale mele de la liceu ,caci nu auzeam ceasul ,multi credeau ca am patit ceva dar cand realizau ca eu doar dorm ,imediat ma trezeau ,aruncandu-ma fara mila afara din casa .Spunand ca am nevoie de un vitor ,si ma bateau la cap ca daca as iesi mai mult ca si ceilalte fete de varsta mea ,cu siguranta as avea si eu un prieten .Eu nu duceam dorul si nici nu ma grabeam sa ma complic.
Sus In jos
Vladimir Seok

Vladimir Seok


Mesaje : 28
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyDum Oct 21, 2012 6:22 am

Se pare ca nu era singurul din zona care plutea in lumea lui,fata pe care o cunoscuse parea la fel de adancina in probleme cautand raspunsurile singura sau cel putin asteptand vreun semn ceresc.
:-Telefonul meu,e chiar acolo arata spre bara,aplecandu-se usor,era ciudata cererea pe care o facuse,chiar nu trebuia sa il faca sa se simta mai rau si jenat in viata ei.
Ochii aceia micuti pareau sa spuna mai multe decat aratau,pentru el totul era un scop,un simplu gest si s-ar fi putat declansa o minune sau un accident,la fel cum se intamplase cu persoanele dragi din viata lui,doar accidente oare? sau chiar asa a fost sa se intample? cine stie ce se putea intampla dupa aces t ajutor al fetei,nu dorea sa mai fie bantuit de o alta inima,ci doar lasat in pace,ca ranile sa se vindece avea nevoie de timp si durata.
Sus In jos
Bernadette Celine

Bernadette Celine


Mesaje : 29
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyLun Oct 22, 2012 8:20 am

M-am aplecat dupa telefonul sau ,era o zi buna ,ca nu am decis sa imi iau o rochie ,daca faceam asta precis ca atunci cand vantul incepea sa fie mai brusc ,aveau toti trecatori priviri profunde .Nu stiam eu pre a bine cum este sa te comporti ca o dominsoara cu stil ,eram mai baietoasa ,daca se putea spune ,acestea se trageau din cauza mamei ,lipsa ei s-a facut simtita in viata mea.Aveam vremuri cand vroiam sa renunt la tot ,daor ca amintirea ei nu o puteam uita.Intr-un colt al sufletului meu ,inca mai zace o amintire a celui care candva ma facea sa za,besc ,am incercat si posibil doar ca sa il uit ,nimeni nu reusise s il inlocuiasca .Nu putea sa uite amintirea lui acela barbat care a fost prezent in viata ei ,facand-o deseori sa uite de lipsa mamei ,simtindu-se si ea iubita.
M-am ridicat incet ,i-am intins baiatului telefonul ,privirea lui avea ceva diferit ,putea sa ii faca inima sa tresara ,care ,mi-am asezat mana lesne la gat ,pivindul panicata ,sufletul meu o ia razana.Cine putea spune ca o simpla privirea avea un efect atat de mare asupra mea ,i-am asezat telefonul in palama ,si am plecat ,mai mult am fugit .Nu aveam de gand sa dau acel timp inapoi ,nu vroiam si nu cautam sa mai am vro relatie cu cineva .
Cand m-am departat destul de acesta ,care ma vedea ca pe o ciudata ,am luat un loc pe una dintre bancile libere ,capul l-am asezat pe genunchi ,find framantata de sentimnete ,pe care credeam ca de mult le-am incuiat in mine.Am ajuns acasa ,unde m-am dat acel haine jos de pe mine ,luand o bluza larga si pantaloni scurti ,m-am asezat in fata televizorului ,strgand perna cu putere in brate ,privind spre ecarnul mare ,eram atinta cu privirea aculo .Ma uitam precum un copil mic la desene.Asta era singura mea metoda prin care ma calmam de orice sentimente care nu le vroiam aproape de mine .Nu stoam daca o sa vina cineva ,oricum mama nu mi-a spus decat ca avea sa aduca o persoana cunoscuta asatzi pe acsa ,dar pe la ce ora nu aveam ideie.Speram doar sa nu fie una dintre acele colege ale sale ,care bdesori ma criticau ,nu sti sa te porti ca o domnisoara ,cautati un iubit ,simtete bine ,zambeste ,stai dreapta.Prea multe pentru ea ,era ndoar simpla.
Sus In jos
Vladimir Seok

Vladimir Seok


Mesaje : 28
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyLun Oct 22, 2012 8:34 am

Mult..Stai.. ramase cu mana in aer incercand sa o apuce,sa o strige,sa ii multumeasca macar pentru gestul pe care il facuse,ramase mut in fata vantului ce inca aducea parfumului fetei spre el,simtindu-i inca prezenta.
Se asezase pe banca buimac privind spre telefon si mirosindu-l instinctiv,cat de dulce era,gandea numa prosti in acel moment asa ca se hotarase sa plece din acel loc,nu putea sa caute acul in carul cu fan,era prea greu de gasit in atata multime si cine stie unde s-ar fi dus,.
Tot drumul spre casa se uitase la ceas sperand vrun mesaj,un semn,cineva care ar putea sa il conduca spre fata cu ochii mici si firavi,cu siguranta o facuse sa se simta jenata de cerere,nu dorea sa fie deloc un nepoliticos in fata fetelor,desi unele meritau aceasta cu siguranta nu trebuia sa primeasca vreo jignire la adresa ei mai ales din partea lui,caci era prea dragalasa la prima vedere.
Ajuns acasa isi tranteste trupul masiv pe pat,mutandu-si ochii de colo colo,oftand,avand niste stari ciudate caracterului sau ttal unitar si complet.
Se dezbracase cu greu de hainele de strada,ramanand doar in boxeri sai,trupul sau parea a avea culoare in ochii femeilor,desi el nu cauta asta,era o persoana care tinea la aspectul lui,ingamfata cu siguranta nu,doar ingrjit si la punct,asa cum ar trebui sa dea dovada un barbat in fiecare zi de flerul sau in viata cotidiana,fara a fi un badaran prea mare,caci la cazierul sau in legatura cu relatiile de lunga durata nu era un geniu si nici un casanova.
Sus In jos
Bernadette Celine

Bernadette Celine


Mesaje : 29
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyVin Oct 26, 2012 7:14 am

M-am uitata la ceas plictisita de viata ,nu mai aveam chef de nimic ,doar sa ma duc la somn ,amintindu-mi ca draga mea mama mi-a programat o intalnire ,comoda cum eram eu ma duc sus in dormitor ,unde imi schimb hjainele ,cu o rochie de culoare rosie care se mula pe trup ,imi arnajez putin parul ,dar de machiat nici nu ma mai chinui ,Ce rost avea oricum cine avea sa vina nu statea prea mult.Dar telefonul suna intr-una ,se schimba locatia ,ce mai zi ,puteam sa joc de o veselie ,caci chef nu aveam deloc,
Nu m-am obosit sa imi schimb rochia ,si nici nu m-am machiat ,naturala era cel mai bine ,sau in traducerea colegelor mele mult prea fandosite o stearsa ,ajunsa intre frumuseti.
De mult era gata ,venise si draga de prietena sa ,care dupa spusele colegelor era o ratata ,adica o fata simpla cu doua codite impletite ,si cu niste ochelari care ii acopereau toata fata .Ma trage de mana ,in camera ,si imi spune pe un ton nu tocmai vezel ca a facut un pariu /
-Pariu zici ca?
A:-Da ,si trebuie sa fac o poza la un baiat ?Poza la un tip ,ce era asa de rusinos ,ii puteam face eu poza ,doar opream unul de pe strada si punct.,dar mi-a zis si partea a doua ,ca i-audata arivistele alea o adresa ,am oftata ,stind la ce sa ma astept cand ajung acasa .Crize si o pedeapsa luga ,dar tineam la ea ,era singura din toata acea institutie care imi era prietena si avea grija de mine si viceversa.Deci o ajut .
O iau de mana si mergem pana la acea adresa ,si cand ajungem ,dupa multe strazi incurcate ,ne pitigam una pe alta nu ne venea sa credem ,avea o casa ala ?Defapt nu era casa era vila.Dupa ce ne-am holbat destula vreme ,intram in casa ,si eu o iau pe sus pe scari ,intru intr-o camera ,si la cat m-a dus mintea in momentul de fata ,ma bag fix in dulap .Dupa cateva minute ma astepata un preinfrat ,vad pe acelasi baiat pe care l-am ajutata ,doar ca era aproape dezbracat ,simt cum fata imi este foarte rosie ,poate ca o sa iau foc in dulapul acestuia.Trebuia doar o poza si scapam cu viata ,sau poate ca nu.Trebuia sa adoarma ,doar era obosit.
Sus In jos
Vladimir Seok

Vladimir Seok


Mesaje : 28
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyVin Oct 26, 2012 7:27 am

Cateva palme peste fata si avea sa se trezeasca din amortire,se gandea numai la tampenii in acest moment,parea ca un print fermecat cu o vraja destul de buna asupra lui caci visa noptile din club,cand prietenul sau cel mai bun il provocase sa cucereasca 10 fete in 2 seri,cat de imoral pentru el,desigur dupa dovada pe care o facuse cu acesta,ii dase papucii si prietenului si tarfelor din serile precedente.
Se ridicase din pat,mergand adormit spre dulapul sau,nu avea sa doarma dezbracat,din cate intelesese avea probleme cu centrala,iar caldura putea sa si-o faca doar singur la luumina lumanarii si imbracandu-se foarte gros.
Se intise destul de copilaros spre dulap,mai mult cascand somnoros si deschizand usa in sictir apoi dezchizand ochii mai bine ramase socat cu gura intredeschisa:- Ce cauti tu aici? si mai ales cu un aparat in mana? deja nu mai era mut,si pur si simplu mirat si revoltat,ce era cu fata de la scoala in casa lui,cum intrase aici si mai ales ce dorea,nu stia ca cunoscuse o hoata sau vreo fana infocata.
Sus In jos
Bernadette Celine

Bernadette Celine


Mesaje : 29
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyDum Oct 28, 2012 2:17 am

Ramase muta cand il vazue pe acesta ,scapase aparatul din mana ,si mai ales la cum era imbracat ,inghitise in sec ,vrand sa fuga ,pai ce inventie avea sa ii zica ,pur si simplu era muta de uimire ,si cuvintele nu veneau.
Ce sa ii zica ,putea sa ii spuna tot adevarul dar oare i va crede asta era cel mai bine ,sau pur si simplu va spune o minciuna atat de proasta in care va fi cu siguranta atat de afundata incat nu va mai iesi.
-Pai ,Pai eu am venit aici ca sa te caut ,asta este si ca sa iti fac o poza erai atat de frumos incat nu m-am putut abtine .Yeah ce minciuna proasta ,acum parca si-ar da palmi peste palmi ,numai acesta putea zice o procarie atat de mare ,baiatul va cred ca este una dintre acele tipe care le satosfacea o noapte cu el.Nu era asa daca va crede asta sa fie sigur ca acea fata perfecta va avea o culoare atat de frumoasa incat va trebuie s se dea cu fond de ten sa acopere acea pata in fata amentei .Il dase la o parte ,dand sa plece ,nici ea nu stia pe unde intras ,deci eram cam ratacita .
-Tine-o tot asa ,fac pariu ca te asteapta iubita .Ii facuse cu ochiul acestuia ,spernd ca va scapa cu una cu doua ,de parca acest lucru ar fi posibil ,ea sa scape cu usurinta ,nici in cosmarurile ei cele mai adanci nu va reusi .
Isi amintise de pritena sa ,care acum era pirduta prin clasa ,se uita spre usa speriata si nelamurita ,trebuia sa il tina pe acesta de vroba pana ce ii va putea trimite un mesaj sa paraseasca casa.Se intoarse spre el cu un zambet dulce ,nu ca ar fi genul ei sa faca asta .Se apropie de acesta ,imbratisandul ,acum chiar va fi considerata cea ce nu este.
-Crezi in dragoste la prima vedere ,sa stii ca mie tocmai asta mi s-a intamplat In ce prostie se bagase si ea ,proasta ,vroia sa isi dea palmi peste palmi ,dar nu putea sa dea inapoi ,trebuia sa se comporte ca si iubita grijulie ,poate pana la urma va reusi sa aiba unele sentimente pentru acesta .Defapt ce vrobea viata ei era deja pe punctul de a -se sfarsi.
Sus In jos
Vladimir Seok

Vladimir Seok


Mesaje : 28
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyDum Oct 28, 2012 6:48 am

Era dezorientat total si totusi zambea ironic in fata acesteia,intrase in casa lui ca sa ii faca o poza deci?!
Nu era genul de persoana credula sau prea optimista dar o urmari cu atentie din pragul usii pe jumatate gol,lasandu-si in continuare bustul spre privelistea fetei putin cam ratacita i agitata.
Ii juca jocul,stand la indemna ei pentru al lua in brate ,acele dulcegarii chiar il faceau se se inmoaie,fata parea foarte adorabila in aceasta lumina pe care o afisase de fata cu el,era frumoasa dar cam nebuna dupa pararea lui.
ii apucase barbia tragand-o spre ochi sai,era mai mica de inaltime decat el,si tocmai putea observa indecizia si frica din privirea ei,atat de dulce si suava.
-Spune-mi,daca ti-as saruta talpa piciorului,nu ai merge schioptand de teama sa nu-mi strivesti sarutul? soptise spre urechea ei pe un ton marsav dar cald,ce induiosa domnisoarele ca ea.
Sus In jos
Bernadette Celine

Bernadette Celine


Mesaje : 29
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyDum Oct 28, 2012 9:51 am

Imi venea sa ma arunc dupa geam ,si sa aterizez in cap ,ce prosti puteam sa fac ,il priveam pe acesta care avea o privire atat de patruzantoare ,plina de pasiune.Inghit in sec ,gandindu-ma cum sa scap de nsituatia in care m-am afundat.
Ce era fraza cu sarutul ,trebuia sa ii raspunda cu un da?Nu stiam prea bine ,dar daca tot m-am aruncat in jocul asta ,sa il duc pana la capat fie ce o sa fie.Dca ajung prin pat la el ,o sa ii trimit o scrisoare pritenei mele sa ma vizitezi la sanatoriu.
-Sti nu suna prea pasional,spunea pe un ton plictisit ,aratand ca si o iubta care vroia sa fie rasfatata ,prostia din mintea ei o mai salva acum ,iimi venea sa imi manac cuvintele ,ce puteam sa fac ,precis o sa ajung in patul acestuia la noapte .Adiotot ceea ce tinea de a fi pura si inocenta ,cand aveam sa ii spuna asta mamei ma va ucide.,dar asta era ,plus ca ar fi trebuit sa ma bucur ,era unul dintre cei mai doriti barbati.Dar mie de ce imi venea sa plang .,aveam sentimente asta era ,trebuia sa o fac si ma scapam ,decid sa fac marele pas .Se ridica pe varfuri pentru a ajunge la nivelul sau ,Nu aveam nici o alta cale de scapare ,decat cea la ce ma asteptam.
Imi lipsesc buzele de ale sale ,sartuandul ,nu vroiam asta dar ,asa o scapam pe prietena mea de cea ce s-a intamplat ,Si pritena sa evident ca se plictisi de cauta si plecase acasa ,caci era mult prea plictisita ,evident ca nu prea ii pasa ei de tipi si nici daca va trebui sa isi dea toti bani la individele alea.Il stranse in bartele ei micute pe acesta ,stind ca dupa ce se va dezlipi de el va fi nevoita sa plateasca un pret pentru cea ce a facut.
Parfumul sau se simtea atat de puternic ,incat ma ametea ,simteam ca imi pierd echilibrul ,dupa acea l-am departat de mine usor pe acesta ,privindul cu totul rusinata ,nu mai putea sa zic ceva .Si facusem cea ce am zis ca nu am sa fac pana nu apoare printul pe cal alb pe care il asteptam de multa vreme.
Sus In jos
Vladimir Seok

Vladimir Seok


Mesaje : 28
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyDum Oct 28, 2012 8:27 pm

Momentul era patetic pentru amandoi,incepuse sa rada in sinea ui de raspunsul fetei,nu stia exact ce era in capul ei dar stia sigur ca avea teama si rusine fata de tot ce se intampla,se citea pe ochii ei cat de mult astepta sa fie libera iar el nu era vreun obsedat sexual si nici vreaun vanator de domnisoare care fara acordul lor nu incepea nimic.
Ii aluneca degetele printre ale ei,zambind in coltul gurii in timp ce se indeparta de ea si se aseza pe fotoliul sau de moale,unde se trantise relaxat si incepuse sa priveasca in jos serios,citind numele fetei dupa fisele care ieseau la vedere din geanta.
- Celine,nu stiu ce cautai cu adevarat in casa mea si tocmai in dulapul meu dar presupun ca doresti sa te duci acasa si sa te odihnesti,tot ce mai vroiam de la tine era sa iti multumesc pentru gestul tau de la pranz. raspunse uitandu-se la ea de jos si trecandu-si mana prin par.
Ochise cum se inserase aseara,dand jaluzelele la o parte si incepand sa caste adormit.
-Doresti sa stai aici in noaptea asta? era o intrebare indecenta care pornea tocmai de la el,dar nu-i pasa,cel putin ochii lui nu pareau sa fie atat de infometati de dragostea fizica,el se baga cu creierul inaintea unei relatii si nu cu cel de jos.
Sus In jos
Bernadette Celine

Bernadette Celine


Mesaje : 29
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyVin Noi 02, 2012 7:25 am

Si mi-am lipit usor mpalma peste fata ,nu am fost convingatoare ,spre salvarea mea acesta nu era deloc asa cum il vauzsde ea ,dar nici macar nu se imbrcase .Il privea mirata pe acesta dupa ce ii auzise galusl ,acel glas brabatesc dar foarte melodios ,parca vroia sa il auda pe acesta mereu ,vroia sa ii cante de noapte buna.Dar daca ii va spune acest lucru va fi mai nebuna decat era inainte.Da era si timpul sa isi cam miste picioarele acsa intr-un cat vca fi o povara pentru acesta ,era doar o persoana negandita ,care parea si adusa direct de la nebuni .Inca un punct negativ pentru ea,.
-Nici nu trebuie sa sti adevartul motiv ,caci daca il vei afla ma vei face ca si una dintre acele fete care trec prin patul tau doar ca sa ti-l incalzeasca,Ahh nu ai de ce sa te ingrijorezi am sa plec ,oricum deja este tarziu.Spuse pe un ton trist al voci ,desi parea ciudat ca era un strain acesta ,parca vroia sa ii auda vocea ,sau vroia sa stie ce este cu adevarat sa ai un prieten..Se intoarse cu spatele ,inspirand adanc ,praca find un final adio ,nu era asa avea sa il mai vada ,se pregatea sa plece .Find atrasa de vocea acestuia care ii spuse ca poate sa raman peste noapte.
-Da peste noapte.,nu cred ca am sa raman oricum te-am deranjat destul .Zambi spre acesta ,introcandu-se cu fata spre usa ,cu pasi greoi aproindu0se de ea ,apasa usor pe calnta ,deschizand-o ,uite din nou ajunse la aceasi statura de la care plecase ,o persoana singuratica cu o care nu avea pe nimeni doar pe acea prietena a sa care cam o abandona cand dadea de rau.
Sus In jos
Vladimir Seok

Vladimir Seok


Mesaje : 28
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyVin Noi 02, 2012 7:42 am

Vorbise doar baliverne,cum sa zica despre el aa ceva? de cand se baga ea in trecutul lui si ii facea legea,nu permitea asa de la nimeni mai ales de la ea o necunoscuta.
Ii trantise usa in fata,stand in spatele ei ,nu aveacum sa scape din ghearele sale,cand iljicneai era o perioada grea,nu intelegea ce era cu fata aceasta dar nici cu elin preajma ei.
- nu inteleg care e problema ta,ti se pare cumva ca m-am culcat eu cu tine? ca am profitat,cumva de tine? pana la urma nu sunt casanova iar pe ziar,titlul care spune cum i-au domnisoarelein arest. devenise nervos chiar zambea ironic si sobru de fata cu ea,lasandu-si respiratia calda pe gatul ei.
Putea sa simta parfumul ei siteama,nu mai avea cum sa plece acasa nici daca vroia,el a fost umil si un gentalman de fata cu ea crezand ca merita.
Sus In jos
Bernadette Celine

Bernadette Celine


Mesaje : 29
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyVin Noi 02, 2012 8:04 am

Vrand sa iasa pe usa afara ,aude un zgomot puternic ,auzind vocea acestuia.O inteles cu totul gresit ,acesta ,nu vruse sa il condamne .Trupul firav ii tremura usor ,dar nu vroia sa arate teama si nici faptul ca lacrimile incepeua incet sa se prelinga usor pe obraji sai ,care acum aradeau.Inghitse in sec ,simtind o presiune care apasa ,nu rvoia sa para salaba in fcata acestuia.Se intoarse cu fata spre acesta ,privindul in ochi ,incercand sa para puternica ,nu vroia sa arate ca defapt este slaba ,si avea sa ii faca jocul ,daca o credea ca si celelate ,nu ii pasa deloc ,sa credea ce vroia el.
-Nu am nici o problema cu asta ,chiar nu imi pasa ,cine a zis ?ca ma iau eu dupa ziar deduceam dupa aspectul tau .Defapt stai putin eu nici nu ma ridic la nivelul tau asta este unica problema.Isi aseza mainile pe pieptul sau ,impingandul mai departe de ea ,daca nu avea sa iasa pe usa ,va iesi pe ferestra era si acesta o obtiune ,si ce daca isi va rupe vreun os ,nimanui nu ii pasa .
-Macar pune-o o haina pe tine ,chiar daca acesta arata bine asa cum era ,nu putea sa zica da arati bine estei frumos ,oricum va fugi ea cumva de el.
Se apropie de ferestra deschizand-o ,inspira adanc ,urcandu-se cu picioarele pe veranda ,privi oarecum ingrozita in jos ,era o distanta mare ,dar nu ii pasa ori scapa de aici ,ori avea sa fie criticata de acesta.Isi inchise ochi ,inecracnd sa prinda curaj ,spunadu-si de nenmarate ori ,''Totul va fi bine ,doar visezi''.Ar fi vrut sa fie doar un vis, dar acesta era langa ea ,si uite cam o comapar cu celalte ,precis in mintea lui deducea deja un numar de barati pe care i-a avut si cu care s-a culacat ,dar adevarul ear acela ca ea era o persoana care nu avuse niciodata un iubit si care mereu vroia sa para puternica.Statea cu spatele spre acesta ,era bine macar asa nu va vedea ca ea plange ,usor lacrimile ii se prelingeau in jos pe obraz ,ajungand pana pe gatul sau.
Sus In jos
Vladimir Seok

Vladimir Seok


Mesaje : 28
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyVin Noi 02, 2012 8:17 am

Isi facuse cruce auzind-o pe aceasta,isi daduse palme mintale vazand-o cat de agitata de ea,ba chiar il apucase si rasul,era atat de naiva si se lasa condusa de sentimente,era total diferit de ea intredevar dar il enervase si mai rau cand spuse de mintea lui,adica el parea un casanova si nu stia?!
Se scarpinase in cap mergand spre camera sa ,incercand sa ascultede ea si sa puna ceva pe abdomenul lui.era cam dezbracat dar asta era,sa nu uite ca era in casa lui.
Ramase mut vazand-o pe aceasta cum sarea geamul,ori era nebuna ori se facea,se intinse dupa ea,tragand-o in pat si capturandu-i incheieturile mainii,destul de speriat,o privea cu ochii lui,era bine si in siguranta
- Zi-mi esti nebuna? cum se sari pe geam? nu mai tipa degeaba si nu ma mai vedea un casanova fara pereche se rastise usor spre ea,si apropiindu-si buzele de ale ei,simtindu-le usor apoi dandu-se jos,lasand-o asa cum era,cat de idiot putea fi incat sa o sarute,timpii morti in care ii simtise buzele usor firave peste ale lui,nu intelegea aceasta scena.
Sus In jos
Bernadette Celine

Bernadette Celine


Mesaje : 29
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyVin Noi 02, 2012 9:30 am

Inspira adanc inchizand usor ochi ,observandu-se genele sale lungi si dese ,dar simtise ceva moale ,il privea pe acesta ,ochi lui ,o faceau sa se piarda ,sa vrea ca macar odata sa stie cum este sa fi a cuiva ,sa ii aparti.Ce prosti ii treceau prin minte ,nu putea sa credea cum de ea , Paraca avea febra ,era bolnava de ceva asa se simtea cand il privea pe acesta ,o facea sa para prosta si vulnerabila.
-Nu sunt nebuna ,vroiam sa fug.Il privi pe acesta mirata ,cand deodata simtise buzele sale reci ,si moi peste ale sale ,vroia sa ii raspunda acestuai ,dar isi aduse aminte statutul ei,privindul pe acesta care acum era disparut de langa ea ,caldura trupului sau ,totul parea a fi ceva magic ,nu stia acum ce sa mai faca.,Vroia sa scape era precum o otrava .Se ridica in sezut uitandu-se spre acesta.
-Imi pare rau ,acum chiar era timpul sa plece ,se ridica din pat ,aranjandu-si hainele ,privindul pe baiat in ochi ,nu avuse nici o intentie sa il faca un casanova sau sa il jigneasca.Isi dase usor parul de pe fata ,vroia sa isi lase amarul si regretele in bratele cuiva ,dar nu putea sa o faca ,asa ca maine de dimneata precis va sfarsi plangand .Nu stia cum este sa iti placa de coineva ,dar acum parca simtea acest lucru ,parea a fi dureros.Isi ridica privirea din pamant.Afisand un zambet pe fata ,incercand sa ascunda faptul ca planse ,desi ochi ii erau rositi ,zambise spre acesta ,land aparatul de fotografiat de pe pamant .lasand ca suvitele de par sa ii acoepere chipul.
-Am sa plec ,si te asigur ca nu ai sa ma mai vezi ,chiar nu am vrut sa te jignesc ,sper ca in viitor sa gasesti o persoana care te merita.Se indrepta spre usa ,dar parca avea picioarele frante ,simtea cum nu vrea sa se miste din loc,apasa usor pe clanta ,deschizand usa ,iesind afara din camera acestuia.
Sus In jos
Vladimir Seok

Vladimir Seok


Mesaje : 28
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyVin Noi 02, 2012 9:47 am

Prost,tranti vaza cu flori,observand in vag cioburile ce se izbisera de podea,apoi tranti cu cealalta mana casuta muzicala primita de la mama sa moarta,o vazuze si pe aceea sparta,cantand inca melodia preferata de candera copil,il faacea sa planga,barbatul din el iesise in vacanta facandu-l usor vulnerabil,tipa dedisperare probabil,caci durerea il cuprinse cu totul,nu mai stia ce sa faca ce sa zica,reactionase prost si stia asta,nu se purtase chiar frumos dar nu stia nici el ce mai are de fapt pentru el sau pentru ea.
Se trantise pe pat,aducandu-si aminte de parfumul eii pe perna moale,inchise ochii visand la nimic,totul era ceata,,nervi si oboseala il strabatuse mai mult decat credea,devenind vulnerabil,putea sa plece,asta era,poate ii era mai bine fara el.
Sus In jos
Bernadette Celine

Bernadette Celine


Mesaje : 29
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyDum Noi 04, 2012 10:06 am

Nu facuse multi pasi ,tresarind speriata ,din cauza zgomotului produs ,era din camera acestuia ,nu stia ce sa faca .Ea era oare devina ,stia ca a facut unele lucrrui fara cap dar ,nu era nevoie sa se enerveze asa ,si-a luat totul pana la urma.Decise cu greu sa se intoarca spre acesta ,sa vada daca este bine ,stind ca preznta ei ii va provoca mai mult rau decat bine ,nicodata nu s-a considerat o persoana buna care sa merite ceva.
Presa usor degetele ei subtiri pe clanta deschizand incet usa,privind prin amera se uita pe jos ,cu ochi ei speriati ,vauzse acea vaza rasturnata ,erau cioburi ,iar pe jos era umed ,florile erau cu totul dezordonate ,aratau de parca acum murise.
-Esto bine?intrebase acesta ,in timp ce intrase ,dupa acea inchise usor usa ,facand pasi micuti pana spre vaza ,adunad cioburile ,nu stia ce sa zica sau sa credea .Motivul trebuia sa fie unul foarte serios ,precis l-o fi parasit iubita ,sau era ea devina ca acesta a ramas singur.
Lasa cioburile pe masa ,apropindu-se de acesta ,care arata atat de pierdut ,se asema a cu un copil care tocmai ce a cunoscut adevarata lume ,Se aseza lin pe pat langa acesta ,ridica usor mana inpsre fruntea lui ,asezandu-si palma usor peste fruntea sa ,privindul pe acesta .
-Ce s-a intamplat ?Poti sa imi spui ,spuse pe un ton bland al vocii ,vorbind mai mult in surdina ,nu vroia sa para ca tipa sau poate sa il deranjeze prea tare pe acesta .Nu era ea o mare experta ,in cea ce simteau oameni ,dar stia ca atunci cand cineva este in suferinta o imbratisare valoreaza mai mult decat cuvintele.
-Nu ai de ce sa te temei ,totul este in regula ,nu este mai este nimeni care sa te raneasca ,daca simti nevoia sa plangi ,doar fa-o .Ii magaie usor crestetul capului ,privind spre acesta ,ochii lui aratau atat de pierduti ,chiar nu astia de ce reactionase acesta asa.
Sus In jos
Vladimir Seok

Vladimir Seok


Mesaje : 28
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyDum Noi 04, 2012 11:43 am

Visa sau murise? probabil intrase intr-un labirint fara iesire,cheia era undeva pierduta si nu m-ai stia alt mod in care ar putea deschide un drum sau o scurtatura,dorea sa ocoleasca iubirea sau lasitatea,dar ce mai cauta aceasta aici,se intoarse la el?!
- Tu,te-ai intors sa vezi daca sunt bine nu? zambea lucid ca uncopil,mangaindu-i usor obrazul neted si fragil,apoi lasandu-si capul in poala ei,privise in gol destul de mult timp,incercand sa se bucure de tacere,auzind doar ecoul inimi sale si respiratia grea.
- Iarta-ma Celine,nu vrei sa ramai cu mine in noaptea asta
O idee minunata pentru el,caci perna lui avea safie ea in noaptea asta s sa se poata odihni cu totul,dupa atatea lupte cu orgoliul si oboseala,parca era beat,imbatat de propriile emotii ce le detinea,dar inca nu stia cui ii apartineau.Inchise ochii fara vlaga,schitand un zambet de copil pe fata sa matura,ramanand cu bustul gol si parul ravasit,nu-i mai pasa de nimic acum.
Sus In jos
Bernadette Celine

Bernadette Celine


Mesaje : 29
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyLun Noi 05, 2012 8:08 am

Se uita spre acesta oarecum suprinsa ,nu stia chiar ce sa zica,era oarecum confuza ,ii dase bland bretonul care ii cadea pe fata .Era ciudat acest lucru ,caci ea nici macar nu ii stia numele ,nu vroia deloc sa ratae ca nu este intereata ,dar erau cu totul niste persoane diferite si opuse .Zambi slab ,prvindul pe acesta ,de ce si-ar facea el griji pentru ea o necunoscuta care a intrata in casa lui practic era o intrusa.
-Da mi-am facut griji ,am auzit un zgomot pouternic si m-am gandit ca poate ai patit ceva .spuse pe un ton incet al voci ,praca avnd o teama ,nu stia de ce ?Acest lucru parea a fi apasator ,sa stea cu el ,stia ca ii va cauza mai multa suferinta .A fost proasta ca a acceptat sa faca asta pentru prietena sa .Daca intr-o zi va ajunge sa il placa pe acesta ,stia din start ca va sfarsi in tristete si durere ,nimic nu era etern ,nu exista ceva ce sa te faca la nesfarsit fericit.
O sa ramana cu el peste noapte ,in fond noaptea avea si ea secrtele ei ,pe care din cate putea ea sa observe.Se uiat spre geam ,privind pierduta spre luna ,observand cum ciresul din curtea sa era usor scuturat ,demult nu mai erau frunze pe el ,deoarece nici vremea nu era un prea buna.
-Ah nu am de ce sa te iert!Da ma sa stau ,si uite cum incercarea ei de a fugi de acesta esuase ,nu mai putea sa scape ,era acum langa el ,facand mai nimic doar stand si inecrcand sa se lupte cu cea ce simte ,ignorand acele sentimente ,care pareau rupte din rai pentru multe tinere de varsta ei.
Se uita spre acesta ,oftand scurt ,nici acum nu se acoperise ,da cine era ea sa ii spuna cea ce trebuie sa faca ,in fond casa era a lui ,deci cel care comnada aici era el nu ea.Dar de ce ?ea continua sa fuga de cea ce vroia de mult timp sa aiba ,precis pentru ca era doar o tonata..
Sus In jos
Vladimir Seok

Vladimir Seok


Mesaje : 28
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyLun Noi 05, 2012 8:40 am

Isi intinse corpul somnoros pe pat,dand de razele soarelui atat de cald,injurase in timp ce isi muscase buza inferioara,abia acum isi daduse seama ca fata inca dormea,parea un inger naiv in patul sau alb si ravasit cu pernele din matase si asternuturile crem,era un clasic in tot cuvantul.
Se ridicase din poala ei,privindu-se in oglinda,parea ca dormise bine impreuna cu parfumul ei,probabil o visase dar nu stia de ce,se saturase sa minta oameni,el care nu stima minciuna,rareori sa mai mintea si pe el insusi.
O invelise pe fata,ttragand draperiile,ura soarele,iar fata parea avea nevoie de somn,statuse obligata toata noaptea cu el,pentru a dormi spreplacerea sa.
Se innecase in fotoliul sau,umezindu-si buzele cu vesnicul lichior de dimineata in timp ce privea trupul fragil al fetei,parca sculptat si adus ca ofranda pentru el.
Sus In jos
Bernadette Celine

Bernadette Celine


Mesaje : 29
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyMier Noi 07, 2012 8:13 am

Se tot miscase in pat ,pana la urma find trezita de razele soarelui care delicat ii mangaiau fata ,inca adormita ,se ridica usor in sezut ,tragand cearceaful ald dupa ea ,parul ii era ciufulita ,hainele dezordonat pe ea stateau .Parca mai vroia sa doarma inca ,fata nu constientiza ca nu era la ea acasa ,dupa cateva minute priveste buimacita in camera ,totul arata strain ,pana ce da de privirea acestuia.
Statea in fotoliu adoptand o statura superioara ,si se uita spre ea ,doar zambi cam prosteste ,ducandu-si mana la cap .Il privi pe acesta ,se ridica usor din pat .Aducandu-si aminte ca defapt el adormise primul si ea vruse sa plece in momentul cand acesta adormise ,dar si ea apicat in vraja somnului ,acum uite-o aici in patul lui ,stand si holbandu-se la el de parca nu l-ar mai fi vazut in viata ei.
Isi aranja bluza ,si parul putin ,trebuia sa plece ,acum nu mai avea ce cauta cu acesta ,in caz ca nu avea sa il supere din nou.
-A venit timpul sa plec ,si imi pare rau pentru deranj .Mental vruse sa se palmuisaca ,a fost atat de negandita incat a adormit ,stia ea ca nu o sa meraga bine planul acela ,si acum ehh ei bine este in camera un baiat frumos ,care nici macar nu este de nasul ei ,defapt ea nu se ridica la standardele lui.Stand aici si varnd sa il priveasca la nesfarsit.,
Ce incurcat era uneori trenul vietii , te ducea pe cai nebanuite ,care te faceau sa regreti unele fapte ,dar avand grija sa te inebuneasca incet ,parfumul lui parca s-a intiparit pe pielea s-a ,nu putea sa il scoata nici cum.
Sus In jos
Vladimir Seok

Vladimir Seok


Mesaje : 28
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyMier Noi 07, 2012 9:54 pm

Cat timp vorbise aceasta,isi terminase paharul de lichior,asezandu-l pe masuta de langa aproape trantindu-l,se ridicase de pe scaun privind la fata suspicios apoi asezandu-i suvitele de par care inca pareau adormite,fata ei mica de printesa alintata il facea sa stea cuminte,la locul sau,purtand-o pe val.
-Daca vrei sa pleci te las,dar ti-am pregatit ceva de mancare jos in bucatarie,nu cred ca ar fi frumos sa ma refuzi ii spuse de la acelas nivel cu ea rajind printre buzele sale arcuite apoi coborand la urechea sa,soptiind- Chiar m-am chinuit...
Se retrase de langa ea,lundu-si tricoul de pe jos si acoperindu-si bustul,era treaba ei daca avea sa plece,dar nu stia daca o va mai primi inapoi,era destul de orgolios,dar nu mai facuse mancare pentru o fata de cand avea 10 ani sii ii facea surprize mamei sale,el avea mii de at-uri dar nimeni nu-l convinse ca avea de ce si cu cine sa le foloseasca pentru a merita efortul,asta pana cand o intalnise pe ea..
Sus In jos
Bernadette Celine

Bernadette Celine


Mesaje : 29
Data de înscriere : 19/10/2012

No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. EmptyJoi Noi 08, 2012 12:14 pm

Se uita spre baiat mirata ,cum de pregatise ceva pentru ea ,necunoscuta nebuna.Cateva intrebari avea si ea in minte ,dar inca nu vroia sa le puna ,lasa ca acele intrebari sa se risipeasca.Se ridica din pat ,intr-un final ,mergand cu dupa acesta .Nu avea sa il refuze deoarece era prea infometata ,pana va ajunge acasa precis ca va lesina pe strada.Isi aduse aminte de gestul baiatului ,obraji ii cuprinse o culoare rosiatica ,dar nu lasa asta sa se vada.
-Iti multumesc pentru ceea ce faci.Zambi catre acesta ,ridicandu-se usor pe varfuri la nivelul sau ,sarutandu-i bland obrazul ,apoi reveni la pozitia sa initiala.Coborand scarile ,aducandu-si aminte de prietena sa pe care nu o anuntatse ,si de mama sa care precis ca in acest moment o asteapta cu o pedeapsa crunta.Asta este nu avea ce sa faca decat sa fuga de acasa.De parca ii placea viata ei ,dar nu comenta ...Mai existau momente cand se retragea in camera sa si isi revarsa toata amaraciunea in pictura si muzica .Dar era doar o chie spre alinarea suferintei.
Ajunsa in bucatarie se aseza la masa ,privind mancarea facuta de acesta ,se vedea ca era o masa plina de bunatati.
-Sti ,nu ai nevoie de vreo menajera sau cineva care sa iti curete casa .Se uita spre acesta ,sperand ca are nevoie de cineva asa va putea fugi de acasa ,si va sta la acesta.O ideie nebuneasca.dupa cum o ducea si mintea.Zambi catre acesta ,ducandu-si mana la cap ,privind mai mult in gol.
-Trebuia sa gasesc un loc unde sa ma adapostesc ,adica fug de acasa mai exact.Dar daca ma primesti promit ca nu am sa te deranjez.Doar dadea afirmativ din cap ,lasandu-si suvitele de par sa se fluture putin.
Sus In jos
Continut sponsorizat





No fun, no manners. Empty
MesajSubiect: Re: No fun, no manners.   No fun, no manners. Empty

Sus In jos
 
No fun, no manners.
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Lost :: Curtea-
Mergi direct la: