Lost
Lost
Lost
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Real Rpg
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 ~This is my night~

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Park Min Jun

Park Min Jun


Mesaje : 5
Data de înscriere : 19/10/2012
Localizare : Over the rainbow<3

~This is my night~ Empty
MesajSubiect: ~This is my night~   ~This is my night~ EmptySam Oct 20, 2012 10:11 am

Seara deabia se lasa pentru orasul nostru. Cerul incepea sa devina din ce in ce mai negru si lumina mai faceau decat felinarul care atragea licuricii. Am zambit usor si am inceput sa ma uit pe afara. Vroiam sa ma plimb,sa merg undeva incat sa nu stau acasa si sa ma plictisesc alaturi de lucrurile care nu puteau sa vorbeasca din casa. Am oftat usor si mi-am dat hainele jos de pe mine pentru a intra in dus. Apa incepu sa imi alunece pe corp dar ca deobicei nu mai simteam nici daca era calda sau daca era rece. Pielea mea era asemanatoare cu gheata iar temperaturile ridicate sau scazute nu ma mai afectau cu nimic. Nu ma puteam imbolnavii,totul era ciudat pentru mine dar desigur exista mii de posibilitati pentru a fi omorata. Dupa ce am terminat de facut dusul am iesit si am inceput sa ma sterg cu un prosop pufos.Am zambit dulce si m-am dus pana la dulapul meu. Am inceput sa ma uit prin el si am vazut o fusta scurta cu mii de floricele colorate pe ea si o bluza alba cu un mic imprimeu pe ea. Am inceput sa ma imbrac si m-am dus sa ma uit in oglinda. Cand am ajuns la aceasta am zambit usor si am inceput sa imi caut pantofii. Am ales niste pantofi albi cu toc foarte inalt iar in par mi-am pus o fundita neagra. Aratam foarte cute. Mi-am luat o geanta mica si am iesit pe usa. Strazile nu erau deloc pustii ci oamenii si vampirii se plimbau peste tot. In scurt timp am ajuns si eu la locul unde vroiam sa merg....mai pe scurt cinema-ul. M-am uitat dragut la coada care era si am oftat usor. Era destul de mare dar nu mai conta asta. Vroiam doar sa ma uit la o comodie sau la un film romantic. Si de ce nu...si la o comedie romantica pentru ca imi placeau filmele de genul aceasta. Nu a vrut nimeni sa iasa cu mine astazi seara deci am mers si singura. Puteam supravietuii si nici nu eram lipsita de aparare avand in vedere ca eram vampir. Dar in schimb existau mii de oameni care doreau sa ne faca rau,cum ar fi vanatorii de vampiri de care trebuia sa ne ferim.Speram sa nu mi se intample asta dar totusi trebuia sa fiu atenta.
Sus In jos
Jung Baekho

Jung Baekho


Mesaje : 5
Data de înscriere : 20/10/2012

~This is my night~ Empty
MesajSubiect: Re: ~This is my night~   ~This is my night~ EmptySam Oct 20, 2012 11:59 am

Singur,intre patru pereti,privea ceasul,orele treceau cu greu,parca timpul era oprit in loc,pe urma lui erau cativa vanatori de vampiri.Nu putea sa intelega de ce? Nu a facut nimic nimanui,era unul dintre acei vampiri ce nu ucidea ,prefera doar sa isi vada de ale lui.Recunostea daca ii se facea foame,atunci ataca dar avea grija ca cel pe care il ataca sa fie in siguranta luand doar cat avea nevoi.
Punandu-si mainele dupa cap,statea intins pe canapea,era relaxat,nu a mai iesit de ceva timp pe afara,trebuia sa fie precaut,stia ca nu era in siguranta.
Baekho baiete rau ai ajuns sa stai intre patru pereti...Isi spuse in sine,era deja satul pana peste cap pana la urma o iesire nu ii strica,oricum cine avea sa isi dea seama ca e vampir.Cu usurinta se putea pierde printe fiintele umane aratand ca atare.
Ridicandu-se de pe canapea,rapid merge in camera aruncand de pe ele hainele pe care le avea,isi lua o pereche de blugi stramti pe picior si un simplu tricou asortand toata tinuta cu o pereche de conversi.
Dand sa plece se intoarse inapoi luandu-si telefonul,era un obiect important fara de care nu avea cum sa paraseasca casa.
Linistit se plimba pe strada,intunericul deja puse stapnire pe oras,ora in care creaturile ca el erau treze,facandu-si de cap cine stie pe unde.A vazut destule scene la viata lui,in care ce-i din breasla lui ucideau fara mila oameni.
Nu avea el compasiune pentru acele fiinte ,impartasind aceleasi sentimente si semenilor lui,daca cineva reusea sa se apropie de el era norocos.Fiind o persoana inchisa si foarte tacuta,inima lui era rece ,nu batea,de ce ar avea sentimente pentru cineva,oricum era doar o pierdere de timp.
Mai bine erai singur,fara sa te complici,cam asa era el,si parca se obisnuise,incepea sa ii placa sau doar ascundea faptul ca ii placea ,cine el nu stia.
Inchizand ochii,se plimba cu mainele dupa cap,avea ca directie cinematograful,vroia sa vada un film bun.Putea si acasa sa il vada dar simtea ca deja inebunea,pur si simpul era satul de statul in casa.
Mai un pic si ajungea,doar doua strazi si era la destinatie,doua persoane erau in urma lui,ii se pareau suspecte dar decise ca era doar imaginatia lui bogata.Hey,era in siguranta a disparut din vizorul vanatorilor de aproximativ doi ani doar nu il mai cauta si acum.
Rasufland usurat,ajunge la cinema,privirea lui se uita incercand cu stupoare sa se decida ce film ar trebui sa vizioneze.
Ganditor isi duce un degete pe buze,aratand ca un copilas pierdut,putea sa vizioneze un film romantic dar nu era pe gustul lui,ce sa caute un tip singur la asemenea filme.
Neatent din fire,se intoarse cu scopul de-a merge si achiziotiona bilete dar din greseala da peste o silueta femina.
Suprins ochii lui o priveau pe fata ce din vina lui acum era pe jos,incet murma cateva scuze,ajutand-o sa se ridice de pe jos.Studint-o din cap pana in picioare se asigura ca era bine,fara a avea vreo rana.
Sus In jos
Park Min Jun

Park Min Jun


Mesaje : 5
Data de înscriere : 19/10/2012
Localizare : Over the rainbow<3

~This is my night~ Empty
MesajSubiect: Re: ~This is my night~   ~This is my night~ EmptySam Oct 20, 2012 12:42 pm

Coada devenea din ce in ce mai mica iar rabdarea meaa incepea sa plece si ea de langa mine. Nu eram eu o persoana prea rabdatoare din fire dar nici nu aveam ce face in aceasta privinta,decat sa astept la rand. Nu mai eram atenta la nimic decat la rand,parca lumea disparuse dintr-o data pentru mine. Ce ciudat,dar totusi era adevarat.Dintr-o data cineva ma trezise la realitate cu o cazatura pe jos. Mi-am dus mana usor la cap pentru ca eram putin cam ametita si nici acum nu stiam ca s-a intamplat. O voce barbateasca imi rasuna in urechi cu mine de scuze si o mana ma ajuta sa ma ridic. Privirea mea incepu sa il studieze iar in urmatorul moment am dat usor in mana in semn de "Nu este nimic". M-am uitat atent la mine,analizand cateva zgarieturi pe care le aveam de la cazatura.
-Ohh nu este nimic. Oricum ma vindec repede,spun eu zambindui dulce.
Mi-am dat seama de ceva timp ca acesta este vampir si am zambit dulce pentru ca nu trebuia chiar sa ma feresc de el. Mirosul si simturile mele dezvoltate au inceput sa imi arate lucruri care nu erau asa de inregula pentru mine. Am inceput sa analizez locul unde eram pana acum iar dupa privirea mi se duse la coada la care asteptam. Ultimul om isi luase bilete si m-am dus repede in fata pentru a cumpara bilete.
T: La ce film si cate bilete doriti?,intreba fata din fata mea
Nu am stat sa ma mai gandesc prea mult pentru ca simteam cum un vanator venea pe acolo si putea sa isi dea seama ca suntem vampiri iar atunci totul ar fi iesit foarte prost.
-Vreau 2 bilete la o comedie romantica,oricare,spun eu putin speriata.
Am inceput sa caut prin poseta si i-am dat repede banii,luand biletele de la fata din mana. M-am uitat repede la tipul care ma lovise,l-am luat de mana si am fugit repede cu el pana in sala de cineva. Acum trebuia sa ii explic ce s-a intamplat. M-am pus pe un scaun,printre randurile din fata.
-Scuze ca te-am luat asa de repede si poate te-am dus la un film care nu iti place,dar am simtit ca esti vampir si afara era un vanator,spun eu zambind usor
Un oftat imi iesii printre buze in timp ce am inceput sa ma uit la ecranul mare care era in fata mea. Poate ca m-ar fi crezut o nebuna dar totusi l-am salvat.
Sus In jos
Jung Baekho

Jung Baekho


Mesaje : 5
Data de înscriere : 20/10/2012

~This is my night~ Empty
MesajSubiect: Re: ~This is my night~   ~This is my night~ EmptyDum Oct 21, 2012 12:40 am

Totul era in regula,fata il asigura ca nu a patit nimic,acum putea sa se intoarca la actiunea lui,mai bine spus sa stea la coada.Era interminabila,atat de lunga incat isi dorea sa mearga inapoi acasa si sa se arunce pe canapea,butonand telecomanda.
Suspinand lasa capul in jos,cazandu-i in fata firele satene deschis de par,avea nevoie de o tunsoare ,bretonul ii era destul de lung.Pe cine prostea nu ii placea lui parul scurt,il prefera exact cum este acum.
Linistit,parca ii se lua o piatra de pe inima,se simtea in siguranta de cand a scapat de gandurile negre in care era urmarit vesnic de acei vanatori.Toata poveste a inceput cu doi ani in urma cand coincidenta a facut ca el sa asiste la o scena unde doi dintre presupusi lui amici au ucis mai multi oameni.Cum pactul dintre vampiri si vanatori era cel de a nu ucide oameni pentru a fi lasati sa traiasca e clar ca atunci a fost incalcat..
Din acel moment au inceput vanatori sa ucida pe caperte vampiri considerand ca nu sunt niste fiinte de cuvant.Cate probleme au putut amici lui sa cauzeze,ei au fost ucisi doar el a scapat si cine stie cat avea sa mai traiasca.
Dar doi ani erau ceva cu siguranta au renuntat ,acum putea sa stea linistit.Privind coada,se facea din ce in ce mai mica,merse mult mai rapid de cat se astepta.Bine ca si-a amintit inaite de-as viziona filmul avea sa isi cumpere o punga de popcorn,iar dupa aceea va incerca sa socializeze cu diferite persoane.
Fiind randul lui la casa de bilete,nici bine nu apuca sa scoata o vorba ca se trezeste prins de mana si fugind.Era cumva o gluma facuta pe seama lui,nu intelegea nimic devenea confuz,putea sa isi de-a seama ca cea care il luase de mana era fata dinaite.
Urmand-o nu scoase nici un cuvant pe gura,ajunse intr-o sala de cinematograf unde se aseza cu fata in primele randuri,inca confuz isi duce mana dupa ceafa,doar o privea gandidu-se ca ceva era neinregula.
Dupa fata ei putea sa isi de-a seama ca era agitata,oare sa fie si ea un vampir,nu asta era cam imposibil nu prea dadea el peste fiinte ca si el.
Dorind sa rupa tacerea deschide gura pentru a vrobi cu fata dar aceasta i-o luase inaite ,incepand sa ii explice de ce a ajuns sa fie adus in sala cinematografica de ea.
- Vampir? Mirat nu stia ce sa spuna,cuvintele vroiau sa ii iasa pe gura dar nu mai apucau.Cum de isi da-se ea seama ce este el,si era un vanator afara ,inseamna ca nu era deloc in siguranta,credea ca apele s-au potolit,se pare ca se insela iar fata din fata lui cu siguranta nu era un om normal.
- Da sunt un vampir,credeam ca vanatori au incetat sa mai urmareasca vampiri! Ganditor isi duce mana la tample,erau atat de multe lucruri nespuse si secrete.Trebuia sa faca ceva atunci cat inca mai avea timp,a preferat doar sa fuga si sa se ascunda ca un las.Si-a facut familia de ras prin acest gest necugetat al sau,acum cine stie ce s-a intamplat cu ei.
Sus In jos
Park Min Jun

Park Min Jun


Mesaje : 5
Data de înscriere : 19/10/2012
Localizare : Over the rainbow<3

~This is my night~ Empty
MesajSubiect: Re: ~This is my night~   ~This is my night~ EmptyDum Oct 21, 2012 1:49 am

Un chicotit imi iesii printre buze cand am observat cat de surprins era baiatul din fata mea. Poate ca nici nu intelegea prea bine ce se intampla. Era ciudat sa ii spui unui tip ca este vampir si un vanator vine,era chiar foarte ciudat dar nu aveam ce sa ii fac. Nu puteam sa il las sa fie omorat sau sa pateasca ceva doar pentru ca sunt egoista si ma gandesc numai la persoana mea. Am zambit usor jenata la el si am stat pe ganduri dar vocea baiatului ma trezize din aceasta transa. Cuvintele sale ma faceau sa zambesc din ce in ce mai mult.Stiam ca nu gresisem si eram sigura ca baiatul va fi foarte mirat de chestiunile pe care i le-am spus.
-Imi pare rau cred ca m-au urmarit pana aici. Cred ca au venit dupa tine si tu puteai fi o victima. Dar este ciudat pentru ca nu ma lasa deloc acesti vanatori chiar daca nu am omorat oameni normali pana acum. Este ciudat. Scuze,spun eu oftand usor
Privirea mi se duse la ecranul urias din fata mea iar dupa l-am tras usor de mana pe baiat si acesta cazu usor pe scaunul de langa mine. I-am zambit dulce si m-am gandit sa il intreb daca vrea sa stea cu mine la film.
-Pai poate par prea indiscreta sau nu stiu...enervanta dar as vrea sa stiu daca doresti sa stau la filmul asta cu mine. Este o comedie romantica...sper sa iti placa.Si scuze din nou pentru ce am facut dar nu am vrut sa fiu egoista,mi-a pasat de tine sa nu fii ranit.Stiu cat de greu este sa fii vampir si cat de greu este sa fugi de vanatori sau sa te abtii cand vezi sange,spun eu oftand usor
Nu era asa de usor sa fii vampir de aceea m-am gandit la baiatul care statea in fata mea.Speram ca ma poate intelege pentru ce am facut si sa nu ma judece sau sa imi puna amprenta de "nebuna. Era chiar dragut tipul si poate puteam sa ma imprietenesc cu el daca dorea acest lucru.
Sus In jos
Jung Baekho

Jung Baekho


Mesaje : 5
Data de înscriere : 20/10/2012

~This is my night~ Empty
MesajSubiect: Re: ~This is my night~   ~This is my night~ EmptyLun Oct 22, 2012 7:28 am

Stand langa fata ,privea spre ecran ,find mai mult dezorinetat decat atent la acel film .Ii vnea greu sa creda ca vanatori au reaparut ,situatia putea din nou sa devina critica .Fata nu avea sa fie in siguranta si nici el.Mintea nu i-se putea concentra asupra vorbelor rostite de acesta ,nu avea nici cea mai vag ideie ce ar putea acum sa faca .Totul parea a lua o noua intorsatura.Si pentru un alt pact cu acei vanatori ,sansele erau foarte salbe .Dupa macelul pritenilor lui ,nu putea decat sa isi reaminteasca acea scena cu groaza ,era o blata mare de sange de parca ar fi plouat in acel loc .Scena arata de parca a fost scoasa din filmele care ii sperie pe cei mici .
Acea zi a fost si ziua cand parinti sai l-au vazut rusinea familiei ,intamplarea facuse ca el sa fie prezent acolo ,Intial trebuia sa ajunga capul familiei dupa ce tatal sau parasea locul pe care statse multa vreme .Inca isi mai ducea aminte vorbele ''-Piei din ochi mei ,esti o rusine'' cat a putut de urat sa sune aceste cuvinte ,dar nu putea sa zic ceva ,a fost acolo prezent ,nu a facut nimic sa opreasca.Deci era si el implicat indirect.Vanatori decizand sa ii aplice pedeapsa cea mai crunta ,vroiau sa il omoare .Tinea bine minte ziua executie ,totul era sec lipsit de viata ,nu era decat el si vanatori ,care il duse intr-un loc lipsit de viata .Reusise cu greu sa scape de acea executie ,nu cu ajutorul cuiva ,de unul singur .Era sub acea gresie veche ,un tunel subteran ,care era folosit pentru torturarea vampirilor si a scalivlor ,dar acele intamplari apartineau trecutlui ,nu timpului in care el era nascut ,Stia aceste lucruri de la sora lui ,care dupa spusele ei participase acolo .Chiar daca a scapat cu viata ,era nevoit sa se acunda de acei vanatori ,caci pe capul sau la vremea acea se puse o suma foarte mare.
Totusi acesta decise ca ii va ceda locul sau unicului sau fiu Baekho ,chiar daca inca il vedea ca pe un esec al intregi famili.
-Um nu ma deranjeaza sa stau cu tine ?Unde i-a stat capul tot timpul ,a dramatizat ca si un om care se plange din orice .Nu ii statea in fire sa faca atat drama din ceva nesemnificativ..Se concentra asupra filmului ,care parea a fi interesant ,chiar daca nu era genul lui ,poate ca in viitor ,daca va sti ca are cu cine sa vina ,o sa isi faca mai des prezenta simtita in acest loc.Trebuia sa ii multumeasca fetei intr-o maniera placuta pentru ajutor .Chiar regreta ca acum era urmarita si ea ,si altii nevinovati care plateau pentru crimele altora.Chiar daca el avea sa fie mereu in acelasi loc ,unde lumea il vazusera ,niciodata nu il vor privi cu ochi buni ,oricat de mult se schimba ,Acesta schimbare nu avea loc ,de mult timp tot isi repeta aceste cuvinte ,dar nimic nu era adevarat .Putea sa rada de propia persoana ,se mintea singur,.
-Daca ai nevoie de ceva ,ai sa ma geseti in locul in care m-ai vazut si astazi ?Zambi catre fata ,atintindusi privirea spre chipul sau delicat ,privindui ochi atat de pierduti .Poate ca se pierdeau in imaginea cuplului de la film ,din cate observa deja ajunsera la scena cu sarutul .Mereu stia ca acesta era scena preferata a fetelor ,atcunci cand sfios ii atinge mana partenerului cu care este la film,rosind in obraji.
Sus In jos
Park Min Jun

Park Min Jun


Mesaje : 5
Data de înscriere : 19/10/2012
Localizare : Over the rainbow<3

~This is my night~ Empty
MesajSubiect: Re: ~This is my night~   ~This is my night~ EmptyMar Oct 23, 2012 10:58 pm

Un mic raset imi iesii printre buze cand am observat cat de pierdut este partenerul meu. Nu este chiar asa de usor sa te gandesti la ceva dar totusi sunt sigura ca se gandea la vanatorii de vampiri. Poate ca nu trebuia sa ii zic,acum l-am pus pe ganduri se pare sau cine stie ce minunatie am mai facut si eu de data asta. Continuam sa ma uit la film,observand cum incep si scenele romantice intre personaje. Am privit usor in jurul meu si m-am gandit putin mai mult la asta. Poate ca trebuia sa imi gasesc si eu pe cineva cu care as putea sa merg la filme romantice,plimbari in parc si chestii cu care sa iti ocupi timpul. Gandul aceasta m-a facut sa ma rosesc unpic dar stiu sigur ca baiatul nu trebuia sa ma vada asa. Nu se stie ce se va gandii cand ma va vedea asa. Am oftat usor dar imediat dupa asta mi-am dus privirea catre baiat pentru ca incepu sa vorbeasca. L-am ascultat cu atentie si am ramas putin uimita. Zambetul sau imi facu obrajii sa prinda o culoare rosiatica care nu cred ca va disparea prea curand.
-Pai...poate te voi mai cauta pe aici mai vedem asta dar oricum...sa inteleg ca vii mereu la film? Sau chiar astazi destinul te-a trimis la film ca sa intalnesti un alt vampir?,spun eu incepand sa chicotesc dragut
Speram ca nu se va supara. Era doar o mica gluma si oricum baiatul incepea sa imi placa. Devenea mai dragut chiar daca pare sa fie o fire mai rece si nu prea vorbaret. Mereu mi-au placut tipii misteriosi pentru ca a trebuit sa intru intr-o calatorie mica pentru ai cunoaste si pentru a afla despre ei.
Sus In jos
Continut sponsorizat





~This is my night~ Empty
MesajSubiect: Re: ~This is my night~   ~This is my night~ Empty

Sus In jos
 
~This is my night~
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Lost :: Cinema-
Mergi direct la: